» درباره ما

درباره مدرسه زبان ترکی

درباره مهندس سهیل اعتمادی‌پور

·       فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری کشتی از دانشگاه صنعتی استانبول

·       در کشور ترکیه به مدت 22 سال زندگی کرده و سال 1389 به ایران بازگشته است.

·       همکاری با موسسات آموزشی ایساتیس، زبان نگار، ایران مهر، تندرو، گات، کیش ایر، ایران آکسفورد، سروش دانش صبا، برنا، ELA و سفیران سپهر از سال 1389

·       مترجم رسمی قوه قضائیه

·       مترجم مسئول دارالترجمه رسمی شماره 827 تهران

·       ترجمه کتاب از زبان ترکی استانبولی به فارسی و بالعکس

·       مترجمی همزمان ترکی استانبولی و فارسی

·       ترجمه متون قراردادهای بازرگانی و تجاری

·       ترجمه وب سایت شرکت‌ها

·       عضو کانون مترجمان رسمی ایران

·       عضو انجمن مهندسین دریایی

·       عضو شبکه مترجمین ایران

·       عضو انجمن مترجمین مجازی ایران

درباره مدرسه زبان ترکی

مدرسه زبان ترکی، فضایی مجازی است که علاقه مندان را در یادگیری هرچه بهتر زبان ترکی استانبولی یاری می‌رساند که توسط مدرس این زبان سهیل اعتمادی‌پور راه اندازی شده است. این فضای مجازی همچنان در دست طراحی بوده و امیدواریم با کمک مدرسان مجرب و زبان آموزان محترم  این صفحه در زمان کوتاهی تکمیل شده تا بتوان در امر آموزش زبان ترکی استانبولی گامی موثر برداشت.

با توجه به افزایش روزافزون روابط تجاری و اجتماعی دو کشور ترکیه و ایران، اکنون یادگیری زبان ترکی حائز اهمیت بوده است. اما متاسفانه این امر در ایران به دلایلی باعث افزایش کیفیت در آموزش این زبان نشده است. با وجود آن که در کشورمان زبان ترکی ترکیه (ترکی استانبولی) مورد توجه فراوان قرار دارد و حتی به عنوان رشته تحصیلی در سطح دانشگاه می باشد، اما تا کنون از آموزش این زبان چه در موسسات دولتی و چه غیر دولتی تنها به منظور کسب درآمد استفاده شده و همین امر باعث بسیار پایین بودن سطح  آموزشی این زبان شده است. به عنوان مثال با وجود این که این دو کشور همسایه روابط بسیار نزدیک در تمام دوران تاریخ داشته اند، تعداد لغتنامه های ترکی به فارسی و بالعکس بسیار کم بوده و حتی در لغتنامه های موجود اشتباهات زیادی به چشم می خورد.

مدرسه زبان ترکی با وجود تمام مشکلاتی که در آموزش این زبان سد راه ارتقا کیفیت آموزشی شده است قصد دارد این زبان را به طور صحیح و روش های مجزای  آکادمیک و محاوره آموزش دهد و به خصوص برای زبان آموزانی که در شهرستان های ایران زندگی می کنند یادگیری این زبان را میسر کند. با آرزوی موفقیت برای شما، امیدواریم که مطالب و اطلاعات موجود در این صفحه برایتان مفید باشد.

 خدمات مدرسه زبان ترکی

·       ترجمه رسمی و غیر رسمی متون تخصصی در زمینه های مهندسی، پزشکی، هوانوردی، بازرگانی و حقوقی

·       مترجمی همزمان ترکی استانبولی

·       تدریس ترکی استانبولی (مکالمه و آکادمیک(